Wolontariat


KONCERT KOLĘD W DOMU OPIEKI W PŁOCHOCINIE

"Hej kolęda, kolęda..."

te słowa przyświecały naszej wizycie w Domu Opieki w Płochocinie, która odbyła się 6 stycznia 2018r. w Święto Trzech Króli.
Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Lenartowicz, p.Eweliny Bartosińskiej, p. Magdaleny Cender udali się na wspólne kolędowanie do pensjonariuszy z zaprzyjaźnionej placówki opiekuńczej dla osób starszych. W trakcie spotkania odśpiewaliśmy wspólnymi siłami najpiękniejsze polskie kolędy, które przy akompaniamencie gitary wprowadziły w to spotkanie jeszcze więcej emocji i wzruszeń.
Występ uczniów dostarczył mieszkańcom DPS- u niezapomnianych wrażeń, bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu, a na ich twarzach można było dostrzec wzruszenie. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że dla takich przeżyć warto poświęcać czas.


Święta Bożego Narodzenia, to dla chrześcijan radosny czas. Uroczyście obchodzimy unarodziny Jezusa. Święta te spędzamy zazwyczaj w gronie rodziny, dzielimy się opłatkiem, obdarowujemy prezentami. To chwile wypełnione radością, pokojem, miłością. W tym czasie nikt nie powinien być sam. Mając to na uwadze, wolontariusze z naszej szkoły, tuż przed świętami odwiedzili mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Płochocinie.

Wybrali sie tam, by podzielić się bożonarodzeniową radością, obdarować skromnymi słodkimi podarunkami, złożyć najserdeczniejsze życzenia. Każdy z penitencjariuszy otrzymał wykonaną ręcznie kartkę świąteczną. Była to wzruszająca wizyta zarówno dla młodzieży, jak i tych starszych ludzi.
Byli wyraźnie wzruszeni naszą wizytą. Mały gest naszych wolontariuszy sprawił wiele radości. Uśmiech na twarzy możemy wywołać nie drogimi, kosztownymi, wyszukanymi prezentami, ale prostymi gestami, poświęconym czasem, drobnym upominkiem, albo po prostu być obok drugiego człowieka.


Po raz pierwszy w dniach 4 i 7 grudnia 2017 roku Szkolny Klub Wolontariatu w Płochocinie przeprowadził akcję Amnesty International „Maraton Pisania Listów”.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach , kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Maraton Pisania Listów pokazuje w czym tkwi siła Amnesty International – w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i mówią „nie” łamaniu praw człowieka. Dzięki zaangażowaniu mamy wpływ na otaczający nas świat.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w tej międzynarodowej akcji.

Iskra odwagi jest w każdym z nas!


Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

"Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach..."

.... w związku z powyższym, w grudniu 2017 roku, Szkolny Klub Wolontariatu, chcąc wspomóc UNICEF w walce o lepsze jutro dla dzieci z Syrii, zorganizował akcję "Zostań Świętym Mikołajem". Polegała ona na sprzedaży domowych wypieków- ciast i ciasteczek przygotowanych przez wolontariuszy. Popularność akcji wśród uczniów naszej szkoły, przerosła wszelkie oczekiwania! Cieszymy się z tego, że nasi wychowankowie czują potrzebę pomagania innym- swoim rówieśnikom. Zebrane w trakcie akcji środki, zostaną w najbliższym czasie przekazane do organizatorów akcji.

A my, nie marnując czasu, już planujemy kolejny kiermasz, który będzie wsparciem dla tejże inicjatywy. Pamiętajmy dobro zawsze powraca!Dnia 3 listopada – piątek, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole, grupa uczniów kasy VIC:
1. Wiktoria Kostecka
2. Wiktoria Włodarczyk
3. Adam Walkiewicz
4. Maciej Wrzosem
5. Maksymilian Olborski

wzięła udział w akcji Szkolnego Wolontariatu: czytamy przedszkolakom. Nasza młodzież czytała bajki terapeutyczne milusińskim z przedszkola w Józefowie. Akcja wymagała wcześniejszego przygotowania, bowiem czytanie miało charakter aktorski, odbywało się z podziałem na role. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez grupy przedszkolne oraz pracowników, nauczycieli z placówki. Dzieciaki ochoczo i aktywnie uczestniczyły w pogadance nawiązującej do problematyki poruszanej w bajkach. Nasi uczniowie sprawili radość najmłodszym, podzielili się swoją pozytywną energią, umili czas przedszkolakom.

Ideą Szkolnego Wolontariatu jest dzielenie się dobrem z innymi, niesienie radości i pomocy. Tego dnia idea ta została zrealizowana.

Pamiętajmy DOBRO POWRACA DO NAS.

Galeria zdjęć


Prezentacja
Regulamin