Okiem Świetliczaków


Dzień dobry!
Chwilowo nas nie było, ponieważ trafiliśmy na… kwarantannę i nie mogliśmy się ruszać z jednego miejsca, dlatego też mamy przerwę w relacji. Ale tak to już czasami bywa.
Podczas naszej nieobecności sporo się działo. Szybko nadrobiliśmy stracony czas i dajemy znać, co ciekawego ostatnio działo się w świetlicy.

Pierwsza ciekawostka jest taka, że jedna grupa świetlicowa wzbogaciła się o kolejną postać. Patrzyliśmy na buzie dzieci, sprawdziliśmy listę obecności i ani śladu po nikim nowym. I wtedy January spojrzał w górę i go zobaczył.
Grupa świetlicowa wzbogaciła się o kota Jędrka, który mieszka w jednej sali, na szafie przy drzwiach i pilnuje dzieci, żeby nie spóźniały się na lekcje, a w świetlicy dobrze się bawiły i pożytecznie spędzały czas.Za nami też zajęcia z origami, ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Origami. Dzieci wykonały świece-origami. Wyszły im one bardzo ładnie.

Tablica multimedialna to też pomocna rzecz podczas zajęć świetlicowych. W trakcie jednego z zadań powstał ludzik z liści.Z jesienią kojarzy nam się również deszcz, ale dzieci ze świetlicy wiedzą, że deszcz nie jest taki straszny. Ma też swoje plusy, więc nie można go od razu skreślać. A kiedy pada, to przecież można robić tyle ciekawych rzeczy w budynku, np. wykonywać przedmioty z plasteliny lub bawić się słomkami konstrukcyjnymi.

Ostatnio w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. „Kolaż z owoców i warzyw”, którego celem było wykonanie portretu zwierzęcia z wycinków z: gazet, gazetek i zdjęć przedstawiających owoce oraz warzywa. Powstały przepiękne prace. Nam udało się sfotografować tablicę z nagrodzonymi dziełami, która znajduje się na parterze, przy wejściu do szkoły. Gratulujemy!Słyszeliśmy, że coraz więcej osób jest ciekawych jak my wyglądamy. W takim razie zapraszamy chętne dzieci, aby narysowały jak sobie nas wyobrażają. My też jesteśmy tego bardzo ciekawi.

Pozdrawiamy!
Tola i January