Projekt systemowy „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych
Prezentacja podsumowująca realizację projektu "Poznaję Świat".

W ramach projektu "Poznaję Świat..." w naszej szkole prowadzone są następujące moduły. Jeżeli chesz się dowiedzieć troszkę więcej o ich tematyce kliknij w poniższe odnośniki.
Aby poprawnie wyświetlić dokument wymagany jest Adobe Reader. Pobierz tutaj....

Wycieczka integracyjna...

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. Program obejmował zwiedzanie pałacu Radziwiłłów w Nieborowie oraz Żelazowej Woli.
Dzieci własnoręcznie wykonały naczynia z gliny w warsztacie garncarskim w Bolimowie. Wyjazd zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku w Granicy.
Do Płochocina wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

               
(kliknij na zdjęciu, aby powiększyć)

Warsztaty...

Uczniowie biorący udział w projekcie „Poznaję świat – wyrównywanie szans edukacyjnych w Gminie Ożarów Mazowiecki” oraz ich rodzice wyjechali na warsztaty do Dąbrówna koło Ostródy. Wiemy, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają temu, by rodzina mogła spędzać ze sobą więcej czasu. Dzieci przebywają dość długo w szkole, ponieważ rodzice pracują w różnych godzinach. Warsztaty dały możliwość oderwania się od schematu życia codziennego. Dorośli stali się na moment dziećmi, a dzieci pokazały im swój świat – świat radości, zabawy. Wspólnie spędzone chwile stały się bezcenne. Udział w warsztatach obejmował: zajęcia z decupagu, konkurs karaoke, gry
i zabawy, zabawę taneczną, spotkania z psychologami. Mamy nadzieję, że następny wyjazd będzie równie owocny w nowe doświadczenia.

               
(kliknij na zdjęciu, aby powiększyć)W Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Płochocinie w ramach projektu POKL „Poznaję świat…” uczniowie będą rozwijać umiejętności i kompetencje społeczne.

Można powiedzieć, że umiejętności społeczne to zdolność do skutecznego działania w skomplikowanych sytuacjach społecznych, to także osiąganie celów w życiu społecznym, ale również zdolność do budowania więzi emocjonalnych z innymi ludźmi, umiejętność empatii, uświadamianie sobie uczuć i punktów widzenia innych ludzi, zainteresowanie ich zmartwieniami, potrzebami i niepokojami, to inspirowanie jednostek i grup, inicjowanie zmian, tworzenie więzi i umiejętność pracy z innymi ludźmi dla osiągnięcia wspólnego celu. Ważny jest szeroki wachlarz zachowań i zdolność do refleksji.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę psychologów i pedagogów. Aby program przyniósł pożądane efekty założyliśmy, że postaramy się objąć programem możliwie największą liczbę uczniów. W projekcie zostały przewidziane dodatkowe zajęcia w modułach: plastycznym, muzycznym, poetycko-teatralnym, multimedialnym oraz wyjazdy do kina, teatru, muzeum, na wystawy, wycieczki dla dzieci i rodziców, festyny, konkursy.Promocja projektu unijnego
„Poznaję świat-wyrównywanie szans edukacyjnych
w Gminie Ożarów Mazowiecki”


W dniu 5 września 2010 roku W Płochocinie odbyły się gminne dożynki. Podczas ich trwania szkoły biorące udział w projekcie POKL „Poznaję świat-wyrównywanie szans edukacyjnych w Gminie Ożarów Mazowiecki” promowały swoje działania.

Uczniowie Gimnazjum w Ożarowie Mazowieckim i Szkoły Podstawowej w Płochocinie czynnie uczestniczyli w promocji rozdając foldery, długopisy oraz słodkości.
Celem promocji było zainteresowanie rodziców i dzieci projektem, przybliżenie podejmowanych działań oraz zapoznanie z warunkami uczestnictwa.
Nad całością czuwali nauczyciele zatrudnieni do realizacji projektu.


   

  
(kliknij na zdjęciu, aby powiększyć)