„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi"  
Janusz Korczak  


SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 19 maja b.r. o godz. 10.00 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY.
Do współzawodnictwa przystąpiło 20 uczniów. Turniej składał się z 7 rund po 15 minut na uczestnika.
Po kilku godzinach intensywnej gry, z przerwą na mały poczęstunek wyłonieni zostali laureaci w dwóch kategoriach wiekowych.

Mistrzem Szkoły Szachów kl. 0-III został Bartosz Pyra z kl.IIId,
2 miejsce zdobył Mikołaj Cupriak kl.0a,
3 miejsce Karol Markowski z kl.IIId

Mistrzem Szkoły Szachów kl. IV-VII został Stanisław Fraś z kl.VIIa,
2 miejsce zdobył Jakub Wąsowski z kl.IVb,
3 miejsce zdobyła Kinga Borowicz z kl.VIa

Sędzią głównym był pan Przemysław Borowicz - absolwent naszej szkoły, a niedawno gość specjalny Koła Szachowego w ramach ” Spotkań z Mistrzem”. Pan Borowicz to lokalny zasłużony szachista, który sam posiada kategorię szachową I++. Bywał również uczestnikiem i laureatem wielu turniejów szachowych, uczestniczył m.in. dwukrotnie w Mistrzostwach Polski Juniorów. Wszystkim laureatom i uczestnikom turnieju dziękuję za udział w turnieju, gratuluję determinacji, umiejętności i odwagi do podjęcia tak wymagającego wyzwania! Życzę dalszych sukcesów!
Justyna Pyra

Galeria zdjęć


9 lutego nasza drużyna zdobyła 3 miejsce w Międzypowiatowym Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy!


Za nami ferie i akcja „Zima na wsi”. Jak co roku zebrał się komplet chętnych, którzy chcieli spędzić ten czas w szkole. Niczym nie przypominał on jednak tego, co dzieje się w szkole na co dzień.

Rozpoczęliśmy wyjazdem do sali zabaw „Ale Fun” gdzie najpierw wykonywaliśmy zabawne, kolorowe doświadczenia a później mogliśmy odprężyć się na sali zabaw i w parku linowym . W środę odbyła się kolejna wycieczka, na którą wszyscy czekali z ogromnym zniecierpliwieniem i ciekawością. Pojechaliśmy do Fun Escape, gdzie daliśmy się zamknąć w tajemniczych pokojach. Naszym zadaniem było wydostać się ciągu godziny. Każdy musiał wykonywać różne zadania wymagające od nas sprytu, umiejętności współpracy a przede wszystkim myślenia i kojarzenia faktów. Nie było to łatwe, na szczęście wszystkim się udało. Ostatni wyjazd był do sali zabaw Inca Play gdzie każdy mógł wyszaleć się za wszystkie czasy. W dni, kiedy nie wyjeżdżaliśmy wykonywaliśmy ozdoby techniką decoupage, ozdobne pompony z włóczki i prasowanki z kolorowych koralików. Przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe sałatki owocowe. Odbyła się również dyskoteka z mnóstwem balonów i zabawnych konkurencji.

W trakcie drugiego tygodnia ferii uczestniczyliśmy w kilku wycieczkach: do kręgielni „Hulakula” w Warszawie, gdzie odbyły się zajęcia z instruktorem a następnie mogliśmy sami spróbować swoich sił w grze. Byliśmy na basenie w Ożarowie Mazowieckim (dzieci z klas I-VI) oraz w warsztatach teatralnych w filii DK „Uśmiech” w Broniszach (klasy „0”). Wiele zachwytów wzbudziło oglądanie międzynarodowej wystawy budowli z klocków Lego w Warszawie na Stadionie Narodowym. Zakończyliśmy seansem filmowym „Fernando” w kinie w Grodzisku Mazowieckim.
W trakcie pobytu w szkole braliśmy udział w zabawach sportowych, zajęciach plastycznych (m.in. malowanie na szkle), przedstawialiśmy swoje talenty w konkursie „Mam talent”. Obydwa tygodnie ferii upłynęły w miłej atmosferze oraz pod znakiem aktywnego odpoczynku od zajęć szkolnych.


Wycieczka do ZOO

We wtorek 28 listopada, dzieci z klas 0 miały okazję przeżyć wspaniałą przygodę w ZOO w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych. „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi”. Lekcja miała charakter pokazowo-warsztatowy. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Uczniowie oglądali różne karmy dla zwierząt i dowiedziały się, które z nich są zdrowe, a które szkodzą zwierzętom. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi jaszczurkami, wężami, świnką morską i gadającą papugą. Pogoda dopisała, więc był też spacer po ZOO i odwiedziny goryli, małp, słoni, gadów, bezkręgowców i nowego akwarium. Wycieczka udana, dzieci zadowolone i miejmy nadzieję, że wiedza z lekcji zostanie na długo zapamiętana.

Galeria zdjęć


SPOTKANIA Z MISTRZEM

Dnia 15 listopada b.r. w naszej szkole w ramach „Spotkań z Mistrzem” na Kole Szachowym gościliśmy pana Pawła Suwarskiego. Pan Suwarski jest zasłużonym działaczem szachowym z I kategorią szachową, sędzią szachowym klasy międzynarodowej. Sędziował m.in. podczas Mistrzostw Polski Kobiet, Mistrzostw Polski Mężczyzn, Mistrzostw Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych i najsilniejszego Festiwalu Szachowego w Polsce „Memoriał Mieczysława Najdorfa”.

Jako że Pan Suwarski obecnie pracuje w znanym z sukcesów Klubie Szachowym „Polonia” w Warszawie, rozmawialiśmy o możliwości rozwijania pasji szachowej w klubach i korzyściach, jakie płyną z członkostwa. Usłyszeliśmy także, w jaki sposób gra w szachy ewaluowała na przestrzeni lat. Mogliśmy w końcu popatrzeć, jak nasz gość rozgrywa partię szachową z reprezentantem Koła Szachowego Stanisławem Frasiem z klasy VIIa.

Podczas spotkania pan Suwarski podzielił się swoim doświadczeniem w graniu w szachy. Okazuje się, że początki jego nauki i poważnego traktowania tego zajęcia sięgają końca lat szkoły podstawowej. W domu rodzinnym u państwa Suwarskich nikt nie grał w szachy, a mimo to dzięki osobistej determinacji, motywacji i ciężkiemu treningowi naszemu mistrzowi udało się w krótkim czasie dojść do perfekcji, bowiem w wieku 19 lat zdobył I kategorię szachową.

Niech to świadectwo doda odwagi tym, którzy swoją przygodę z szachami dopiero rozpoczęli a doświadczonych graczy niech zmotywuje do jeszcze bardziej wytrwałego, regularnego treningu!

Galeria zdjęćDnia 3 listopada – piątek, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole, grupa uczniów kasy VIC:

1. Wiktoria Kostecka
2. Wiktoria Włodarczyk
3. Adam Walkiewicz
4. Maciej Wrzosem
5. Maksymilian Olborski

wzięła udział w akcji Szkolnego Wolontariatu: czytamy przedszkolakom. Nasza młodzież czytała bajki terapeutyczne milusińskim z przedszkola w Józefowie. Akcja wymagała wcześniejszego przygotowania, bowiem czytanie miało charakter aktorski, odbywało się z podziałem na role. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez grupy przedszkolne oraz pracowników, nauczycieli z placówki. Dzieciaki ochoczo i aktywnie uczestniczyły w pogadance nawiązującej do problematyki poruszanej w bajkach. Nasi uczniowie sprawili radość najmłodszym, podzielili się swoją pozytywną energią, umili czas przedszkolakom.

Ideą Szkolnego Wolontariatu jest dzielenie się dobrem z innymi, niesienie radości i pomocy. Tego dnia idea ta została zrealizowana.

Pamiętajmy DOBRO POWRACA DO NAS.

Galeria zdjęć


INTEGRACYJNY PIKNIK ŚWIETLICY

W dniu 21 października 2017 r. odbył się Integracyjny Piknik Świetlicy, na który byli zaproszeni uczniowie uczęszczający na świetlicę wraz ze swoimi rodzicami. Niestety, pogoda uniemożliwiła nam pobyt na świeżym powietrzu, jednak nie powstrzymała przed dobrą zabawą, która odbyła się w górnej świetlicy. Dzieci wraz z rodzicami brali udział w różnych konkurencjach. Wiele radości sprawiła zabawa z chustą Clanza oraz udział w torze przeszkód, malowanie buzi, przeciąganie liny, a także zabawy taneczne. Rodzice dzielnie brali udział w różnych zabawach i konkurencjach. Główną atrakcją naszego spotkania była Fotobudka „StarBox”. Dzieci wraz z rodzicami wykonywali sobie wesołe zdjęcia urozmaicane wieloma gadżetami firmy. Na zakończenie spotkania dzieci rozbiły wykonaną specjalnie na tę okoliczność piniatę, z której wysypały się cukierki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za wspólną zabawy!

Monika Psujek

Galeria zdjęć


Wizyta studentów wydziału lotnictwa
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie


Staje się przemiłą tradycją, że odwiedzają naszą szkołę studenci wydziału lotnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie: Mateusz Sowa i Maksymilian Sapryk.
W tym roku już 22 września zjawili się zwarci i gotowi do spotkania z dziećmi.
Mateusz jest absolwentem naszej szkoły i wzorem dla wielu z naszych uczniów.
Panowie w przystępny, pomysłowy i zabawny sposób zaprezentowali dzieciom swoją pasję, którą jest lotnictwo.
Podczas pięknej prezentacji, dzieci mogły obejrzeć największe samoloty świata, samoloty do transportu rakiet, najszybsze maszyny lotnicze i największe lotniska.
Nikt nie miał czasu na nudę. Uczniowie zadawali wiele dociekliwych pytań i z wypiekami na twarzy słuchali wyjaśnień. Panowie pokazali przywiezione ze sobą mapy lotnicze, słuchawki i inne elementy wyposażenia pilotów. Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w czapce i mundurze pilota.
Wzorem ubiegłego roku, po spotkaniu, większość z dzieci zadeklarowała, że zostanie pilotami. Dzieci zamarzyły też o przeżyciu swojego pierwszego lub kolejnego lotu w przestworzach.
Kolejny raz wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za piękną podróż w ciekawy świat lotnictwa. Zapraszamy za rok do snucia opowieści o wynalazkach lotnictwa i zarażaniu pasją najmłodszych dzieci w naszej szkole.

Galeria zdjęćW roku szkolnym 2017/2018 ustala się następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Czwartek wypadający bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy

2 listopada 2017r.

Piątek wypadający bezpośrednio po dniu wolnym od zajęć dydaktycznych

3 listopada 2017r.

Poniedziałek wypadający bezpośrednio przed dniem świątecznym ustawowo wolnym od pracy

30 kwietnia 2018r.

Środa wypadająca bezpośrednio przed dniem świątecznym ustawowo wolnym od pracy

2 maja 2018r.

Piątek wypadający bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy

4 maja 2018r.

Piątek wypadający bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy

1 czerwca 2018r.


Harmonogram dodatkowych dni wolnych został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Rodziców w dniu 12 września 2017r.PLAN PRACY SZKOŁY 2017-2018
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ DORAŹNYCH I OKOLICZNOŚCIOWYCH

MIESIĄC

WYDARZENIE

SPOSÓB REALIZACJI

OSOBY ODPOWIEDZIALNE

TERMIN

WRZESIEŃ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

spotkania z uczniami i rodzicami

dyrektor,

wicedyrektor,

wychowawcy

4.09.2017r.

WRZESIEŃ

ROCZNICA PATRONA SZARYCH SZEREGÓW

apel okolicznościowy

p. A. Dębowska

p. M. Osińska

27.09.2017r.

PAŹDZIERNIK - KWIECIEŃ

TAJEMNICZA POSTAĆ

Całoroczna rywalizacja międzyklasowa konkurs patriotyczny

p. M. Psujek

 

PAŹDZIERNIK - MAJ

POTYCZKI Z MATEMATYKĄ

Szkolny konkurs matematyczny

p. A. Skarżyńska

p. A. Dębowska

p. U. Galant

28.10.2017r.

10.02.2018r.

12.05.2018r.

PAŹDZIERNIK

DZIEŃ EDUKACJI - apel okolicznościowy

ślubowanie klas pierwszych

p. E. Tomczyk,

p. G. Szymaniak

p. A. Bogucka

p. B. Krakowiak

program artystyczny,

13.10.2017r. godz. 9.00

PAŹDZIERNIK

MALI MISJONARZE

Konkurs plastyczny

p. H. Łażewska

p. A. Lenartowicz

 

PAŹDZIERNIK

PANI JESIEŃ

Konkurs plastyczny organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej

p. E. Babikowska

 

PAŹDZIERNIK - MAJ

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

Działania towarzyszące

p. M. Sawicki

Cały rok

LISTOPAD

ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

Apel okolicznościowy

p. B. Mączyńska

p. S. Noga

p.P.Kustosz-Nowak

7.11.2017r.

LISTOPAD-MAJ

MAŁY PITAGORAS

Powiatowy konkurs matematyczny

p. A. Skarżyńska

p. A. Dębowska

p. U. Galant

 

GRUDZIEŃ

KONCERT KOLĘD PRZY CHOINCE, JASEŁKA;

Wspólne kolędowanie, jasełka

p. M. Psujek oraz wychowawcy świetlicy

 

22.12.2017r.

LUTY

ZABAWA KARNAWAŁOWA

bal karnawałowy

wychowawcy dekoracja sali gimnastycznej, wodzirej

11.01.2018r.

LUTY

FERIE W SZKOLE

Zima na wsi

Wicedyrektor, kierownik świetlicy

15.01-26.01. 2018r.

LUTY

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

p. E. Bartosińska

08.02.2018r.

LUTY

WIERSZE POETÓW POLSKICH

Konkurs recytatorski w oddziałach przedszkolnych

p. E. Gręda

p. I. Sieczek

p. A. Kępczyńska

 

 

LUTY

MAM TALENT

Konkurs organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej

p. A. Trzpiel

 

LUTY

KONKURS PATRIOTYCZNY PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ, PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI

Gminny konkurs poezji i pieśni patriotycznej

p. K. Bucior

p. A. Jędrzejczyk

p. A. Lenartowicz

p. B. Zajączkowska

 

MARZEC

ILUSTRACJA DO WIERSZA M. KONOPNICKIEJ

Konkurs plastyczny organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej

p. M. Ostrowska

 

MARZEC

DZIEŃ MATEMATYKI

 

p. A. Skarżyńska

p. A. Dębowska

p. U. Galant

10.03.2018r.

MARZEC

MEDITEST

Konkurs przyrodniczy

p. J. Wąsowska

 

MARZEC

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs powiatowy

p. M. Sawicki

 

MARZEC

ŚWIĘTO WIOSNY

KL. 0 - VII

Kl. 0 – III –

p. A. Kępczyńska

p. I. Sieczek

Kl. IV-VII

p. E. Wiak

p. B. Zajączkowska

p. J. Wąsowska

21.03.2018r.

MARZEC

KANGUR

Ogólnopolski konkurs matematyczny

p. A. Skarżyńska

p. A. Dębowska

p. U. Galant

 

MARZEC

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Kl. I-III

 

 

 

Kl. IV-VII

p. E. Iracka

p. G. Szymaniak

 

 

p. K. Bucior

p. A. Jędrzejczyk

p. A. Lenartowicz

p. B. Zajączkowska

 

KWIECIEŃ

WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ

Konkurs powiatowy

p. M. Sawicki

 

KWIECIEŃ

SZARE SZEREGI

Konkurs wiedzy

Kl. IV-VII

p. A. Skarżyńska

p. J. Kalita

06.04.2017r.

KWIECIEŃ

SZARE SZEREGI

Turniej międzyklasowy

p. J. Kowalewska

p. E. Kosatka

p. E. Iracka

Cały rok

KWIECIEŃ

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Międzyszkolny konkurs matematyczny

p. A. Dębowska

p. U. Galant

 

KWIECIEŃ

KONKURS SZYBKIEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

Konkurs szkolny i międzyszkolny

p. M. Miziołek

p. E. Tomczyk

p.M.Kulińska-Trojanowska

 

KWIECIEŃ

MISTRZ ORTOGRAFII KL. II

Szkolny konkurs ortograficzny

p. G. Szymaniak

p. M.Kulińska-Trojanowska

 

KWIECIEŃ

MISTRZ ORTOGRAFII KL. III

Szkolny konkurs ortograficzny

p. M. Miziołek

p. A. Bogucka

 

KWIECIEŃ

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III LEON

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego

p. E. Iracka

p.r. Cybulska

p. E. Musiał

 

KWIECIEŃ

ŚWIĘTO SZKOŁY /ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

apel okolicznościowy

p. A. Lenartowicz

p. A. Jędrzejczyk

p. A. Borysiak

24.04.2018r.

MAJ

DZIEŃ EUROPEJSKI

Dzień okolicznościowy

p. E. Iracka

p. E. Musiał

p. E. Szczebiot

p. J. Pyra

 

MAJ

EKOKWIAT

 

p. P. Pysz

 

MAJ

ASY Z PIERWSZEJ KLASY

Konkurs szkolny

p. B. Mączyńska

p. S. Noga

 

MAJ

WZOROWY MATEMATYK KL. II

Szkolny konkurs matematyczny

p. B. Mączyńska

p.r. Cybulska

 

MAJ

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KL. III

Szkolny konkurs języka angielskiego

p. E. Iracka

p. S. Noga

 

MAJ

WZOROWY MATEMATYK KL. III

Szkolny konkurs matematyczny

p. E. Tomczyk

p. A. Bogucka

 

MAJ

SZEŚCIOLATEK NA MEDAL

Konkurs w oddziałach przedszkolnych

E. Gręda

P. Pysz

M. Sawicki

 

MAJ

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Turniej szachowy

p. J. Pyra

 

MAJ

EKOTEST

Konkurs ekologiczny

p. J. Wąsowska

 

MAJ

GMINNY KONKURS OTOGRAFICZNY O PIÓRO BURMISTRZA

Gminny konkurs ortograficzny

p. K. Bucior

p. A. Jędrzejczyk

p. A. Lenartowicz

p. B. Zajączkowska

 

MAJ

BADANIE KOMPETENCYJNE

KLAS III i V

sprawdzian

zespół nadzorujący

Maj 2018r.

MAJ

Wycieczki klasowe, zielone szkoły

 

wychowawcy

14 -18 maja 2018r.

CZERWIEC

ŚWIAT W LICZBACH

Podsumowanie działalności matematyczno-przyrodniczej

p. A. Dębowska

p. J. Wąsowska

 

CZERWIEC

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

uroczyste rozdanie nagród

oraz program słowno muzyczny

p.r. Chechłacz

p. K. Bucior

21.06.2018r.

CZERWIEC

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

uroczyste rozdanie świadectw ukończenia klasy

dyrektor, wychowawcy

 

22.06.2018r.